Čtvrtek 2.7.2020

Hledat

Archiv

Náhodný exponát

SIEMENS nálepky
SIEMENS nálepky

APOST - úvod

Datum: Pátek 4.1.2008 21:58 - aktualizováno: Sobota 5.1.2013 10:30
Zobrazeno: 5565x

Vítáme vás na soukromých stránkách, které jsme udělali nejen pro svoji zábavu, ale také pro širokou veřejnost, hlavně pak pro případné budoucí sběratele cenných nálepek APOST.

Sbírání APOSTů je koníček, který je stále více a více mezi sběrateli (a nejen filetelisty) polulární.
Kritéria pro sbírání jsou různá, ale ta hlavní určuje ve svých publikacích a článcích v časopisech Společnost sběratelů poštovních nálepek SČF. Za zmínku určitě stojí katalog cenných nálepek Brno 2001, který vydával pro užší okruh sběratelů svého času pan Ing. Vnislav Jambor,

 

další a hlavně první oficiální vydání v barevném provedení vytvořil v publikaci Česká republika - cenné nálepky 2005 autorský kolektiv Společnosti sběratelů poštovních nálepek SČF - odborníci Ing. Miloslav Fencl, Dr. Petr Gebauer, Ing. Vnislav Jambor a Mgr. Miroslav Langhammer.
Hlavně vydáním této publikace se zpřístupnily sběratelské možnosti cenných nálepek APOST. Publikace je stále ještě k dostání v POFISu .

Na těchto stránkách tedy nečekejte odborné rady, z naší strany půjde spíš o základy a případné vyobrazení některých zvláštností apod.
Do budoucna bychom ale uvítali vaše názory, nové objevy a podobné zajímavosti, které zveřejníme v nových článcích nebo zprávičkách. Inzerce cenných nálepek byla pro nezájem zrušena.

Vzhledem k postupnému ústupu cenných nálepek APOST, doplňujeme stránky o zajímavosti poštovního provozu nejen od nás, ale z celého světa.

Čas ukáže, zda se někdo připojí a svými zkušenostmi opraví, doplní a zkvalitní náš web. Psát lze na adresu apost.cz@seznam.cz .


Jan Voráček

Seznam příloh
  • Katalog CN Brno 2001
    Katalog CN Brno 2001

  • Cenné nálepky APOST - POFIS 2005
    Cenné nálepky APOST - POFIS 2005

Článek patří do skupiny
Nezařazen do žádné skupiny.
 
šup nahoru